هیأت انتخاب جشنواره فیلم زمین به دبیری فرهاد توحیدی معرفی شدند.
به گزارش روابط عمومی جشنواره، شهاب‌الدین عادل، فرزاد توحیدی و مزدک میررمضانی انتخاب فیلم‌های این دوره از جشنواره فیلم زمین را برعهده دارند.
شهاب‌الدین عادل:
مستندساز، پژوهشگر و استاد سینما و عکاسی و عضو هیأت علمی دانشکده سینما تئاتر دانشگاه هنر است. وی دانش‌آموخته مقطع کارشناسی در رشته سینما از دانشکده هنرهای دراماتیک و مقطع کارشناسی ارشد و دکترای پژوهش هنر از دانشگاه هنر است. عادل طی سال‌های ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۳ ریاست دانشکدهٔ سینما تئاتر را بر عهده داشت و از سال ۱۳۹۷ نیز این سمت را عهده‌دار است. او از اعضای هیأت مؤسس انجمن مدرسان سینمای ایران و انجمن عکاسان سینمای ایران، و عضو انجمن مستندسازان سینمای ایران بوده و تاکنون چندین نمایشگاه عکس انفرادی و گروهی برگزار کرده‌ است.
فرزاد توحیدی:
مستند ساز و پژوهشگر که از سال ۵۹ به عنوان تدوین‌گر کار خود را آغاز کرد. اولین مستند خود را در سال ۷۱ ساخته و تاکنون مستندهای بسیاری در تلویزیون و خارج از آن ساخته و جوایز متعددی را دریافت نموده است. وی به عنوان مستندساز با یونیسف، یونسکو و unfpa پروژه‌های زیادی را کار کرده است. توحیدی سابقه عضویت در هیأت مدیره انجمن مستندسازان را داشته و از مدیران شبکه نمایش «هاشور» است.
مزدک میررمضانی:
کارشناس ارشد مدیریت و سیاستگذاری محیط زیست از دانشگاه واخنینگن هلند، کارشناس، مشاور و فعال مدنی محیط زیست و توسعه پایدار، که سابقه بیش از شانزده سال فعالیت در زمینه‌های ارائه خدمات آموزشی، کارشناسی و مشاوره در پروژه‌های ارزیابی اثرات و ارتقاء وضعیت محیط زیستی در طرحهای صنعتی، توسعه شهری، گردشگری و کشاورزی را داشته و مدیر چند پروژه فیلم‌سازی در مورد توسعه پایدار با همکاری UNDP بوده است. میررمضانی عضو هیأت مدیره سازمان مردم‌نهاد انجمن تمدن سبز هنرمندان حامی محیط زیست و معاون اجرایی و مدیر بخش استانی دوره پنجم و مدیر بخش بین الملل دوره ششم جشنواره بین‌المللی فیلم سبز و داور جشنواره‌های سبز ایتالیا، پرتغال، فرانسه و آلمان بوده است.
بخش رقابتی جشنواره بین‌المللی فیلم زمین شامل مسابقه فیلم داستانی بلند (بیش از ۴۰ دقیقه)، فیلم داستانی کوتاه (کمتر از ۴۰ دقیقه)، فیلم مستند بلند (بیش از ۴۰ دقیقه)، فیلم مستند کوتاه (تا ۴۰ دقیقه)، فیلم تجربی (زمان آزاد) و فیلم پویانمایی (زمان آزاد) خواهد بود.
جشنواره فیلم زمین از ۲۵ تا ۳۱ اردیبهشت‌ماه سال جاری و با توجه به شرایط همه‌گیری به صورت مجازی و در سطح ملی برگزار می‌شود.

هیأت انتخاب جشنواره فیلم زمین, معرفی هیأت انتخاب جشنواره فیلم زمین, موسسه فرهنگی هنری اردیبهشت عودلاجان
0
لطفا اگر نظری دارید برای ما ارسال کنیدx