مستند «درخشش» محصول ۱۳۸۵ است و تصویر بسیار زیبایی از سرشت و سرنوشت بازیگران سینما در طول چهل سال قبل از آن است. امروز متاسفانه تعدادی از هنرمندانی که با آنها در طول ساخت مستند گفت وگو شده، دیگر کنار ما نیستند.

در طول این فیلم شاهد زندگی سخت و بسیار ساده این هنرمندان هستیم. هنرمندانی که مردم به خاطر آن‌ها و به عشق آن‌ها به سینما می‌روند و گیشه سینماها از برکت حضور آن‌ها دایر است. همه این هنرمندان، برخلاف تصور عامه، در برج عاج نیستند. برخی از آن‌ها در گوشه‌ای از این شهر زندگی بسیار ساده و معمولی دارند.

با دیدن این فیلم نشان شاید به این نتیجه برسیم که وظیفه‌مان را نسبت به هنرمندان به درستی انجام نداده‌ایم. در حالیکه هر کسی که کارش را بهتر انجام دهد و با فرهنگ‌تر باشد را باید بیشتر تحویل بگیریم.

به باورِ ناصر تقوایی، ‌پس از نویسندگی سخت‌ترین حرفه بازیگری است. گروهی که فیلم می‌سازند از نویسنده‌ای که متن را می‌نویسد تا کارگردان، صدابردار و بقیه هر کدام هر کاری که انجام می‌دهند باید در آخر از طریق بازیگر اجرا شود.

یک تیم تلاش خود را برای ساخت فیلم صرف می‌کنند و در پایان اگر بازیگر موفق شود تمام گروه موفق می‌شود اما اگر گروه بازیگری موفق نشود تمام گروه شکست می‌خورد.

تاریخ اکران: ۱۲-۷-۱۴۰۲ ساعت ۱۷
مکان: خانه اردیبهشت اودلاجان

سینمایی درخشش